niedziela, 6 marca 2016

Pozytywne myślenie (Open Minds vol. 6)

    Szukanie zalet w różnych sytuacjach jest bardzo ważne, pozwala nam na większe korzystanie z szybko mijającego nam życia. Czy wszędzie da się dostrzec pozytywy? Myślę, że w większości przypadków tak, osobiście doświadczyłem bardzo wielu sytuacji, w których bez pozytywnego nastawienia mógłbym popaść w depresję, lub co gorsza mogłoby się to skończyć uszczerbkiem na moim zdrowiu. Zabawne, kiedyś serio wierzyłem w to, że dana chwila jest albo zła, albo dobra. Prawda jest taka, że nie ważne, co by się stało, wiele rzeczy (jeśli nie wszystkie) ma swoje zalety i wady. Jednak jak być optymistą, skoro sytuacja ma więcej plusów, niż minusów? Oto metody, które mi pomogły.


 • Zamieniaj minusy w plusy
     Bardzo dużo zależy od naszego punktu widzenia. Jeżeli pokażemy optymiście i pesymiście szklankę z wodą nalaną do jej połowy, to optymista będzie widział półpełną szklankę, natomiast pesymista - półpustą. Przykład znany, ale za to jakże uniwersalny. W taki sposób patrzymy na cały otaczający nas świat, dokonujemy krytyki osób i zdarzeń i oceniamy je dobrze, lub źle. Jeżeli chcesz być szczęśliwy/a, spróbuj w tych złych chwilach zastanowić się: Czy to serio jest takie złe?
 • Doceń to, co masz

    
  Wielu z nas zapomina o tym, co posiada, wydaje nam się, że to co mamy już przy nas zostanie, nie szanujemy tego, szukamy nowych powodów do szczęścia. Przecież jesteśmy bogaci w tyle rzeczy, nie każdy jest pełnosprawny, nie każdy ma kochającą rodzinę, chłopaka, lub dziewczynę. Naprawdę świat jest obfity w powody do radości.


   
 • Traktuj porażki jak lekcje

     Coś się nie udało, nie poszło po Twojej myśli? To przykre, ale im wcześniej weźmiesz się w garść, tym lepiej. Nie warto się załamywać, co Ci to da? Lepiej przeanalizuj sytuację na chłodno, dojdź do tego, co poszło źle i nie powtarzaj tego błędu w przyszłości. Tak oto zamienisz powód do smutku, w coś, z czego będziesz się śmiał(a) wspominając to. Może nawet będziesz się cieszył(a) z tego, że się to wydarzyło.
   Według mnie te 3 metody są najlepsze, jeżeli chcesz zmienić swoje myślenie na bardziej pozytywne. Z pewnością takich sposobów jest więcej, jednak myślę, że te zawierają w sobie wszystko, co jest potrzebne. Napiszcie, co o tym myślicie, chętnie skorzystam też z cennych uwag.


Wpis jest częścią projektu "Open Minds".

Przeczytaj inne wpisy z projektu:

Vol. 1:darquizi.blogspot.com/2016/02/open-minds-vol-1-o-samym-projekcie.html 


Vol. 2:darquizi.blogspot.com/2016/02/jestes-zerem-jestes-nikim-open-minds.html

Vol. 3:mylifeismyonlylove.blogspot.com/2016/02/kochaj-blizniego-swego-jak-siebie.html

Vol. 4:darquizi.blogspot.com/2016/02/usmiech-czyli-cos-o-czym-bardzo-wielu.html

Vol. 5:darquizi.blogspot.com/2016/03/programuj-swoje-zycie-sztuka-afirmacji.html?m=1
Śledź nasz projekt na facebook-u:facebook.com/groups/1570221066602189/?fref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz